сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонец во Драч фатен со 450 килограми марихуана

Во автомобилот на македонски државјанин албанската полиција откри 450 килограми марихуана.

marihuana

Поврзани вести

Македонец фатен со 450 килограми марихуана во албанскиот крајбрежен град Драч.

Според информациите од медиумите, државјанин на Република Македонија е притворен во Драч, Албанија, откако полицијата синоќа  во неговото возило открила 450 килограми марихуана.

Од локалната полиција соопштиле дека Македонецот  се обидел  да ја внесе марихуаната во пристаништето,.

Полицијата потврдила дека дрогата е од албанско потекло, а возачот на возилото чиј идентитет не се открива веднаш е притворен од страна на полициските службеници

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести