среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Македонец возел со 246 км/ч во Хрватска

воз-4-

Поврзани вести

Македонец возел со 246 километри на час на автопатот Брегана – Липовац во Хрватска.

Тој бил запрен од полицијата кај местото Поповача, пишуваат хрватските медиуми. На лице место бил казнет со 3.000 куни и добил забрана за користење на возачката дозвола во Хрватска во период од една година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести