Крими хроника

Македонец загина во сообраќајка во Грција (ФОТО)

Македонец загина во сообраќајка во Грција  (ФОТО)
На само 5 километри пред грчко-македонскиот граничен премин, на автопатот Солун – Гевгелија, вчера се случи тешка сообраќајна несреќа во која загина едно лице, македонски државјанин, објави МКД.мк.

Во сообраќајката загина возачот (29) на возилото „шкода суперб“ со скопски регистарски ознаки, кој најверојатно ја изгубил контролата над возилото и удрил во дрворедот покрај автопатот.

mkd-282569

mkd-282572

Според сведоци на оваа сообраќајна несреќа, во возилото биле сопругата на возачот, која била бремена, едно двегодишно дете и уште една повозрасна жена.

Грчката полиција неколку часа вршеше увид на местото на несреќата.