петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Македонија без Ибраими ќе ги дочека Хамшик и другарите

Македонската фудбалска репрезентација во сабота на арената "Филип Втори" со почеток од 20:45 часот ќе игра против репрезентацијата на Словачка, натпревар во рамките на квалификациите за ЕП 2016.

агим

Поврзани вести

Пред натпреварот селекторот Бошко Ѓуровски се соочува со проблеми, откако крилото на словенечки Марибор, Агим Ибраими нема да биде во состојба да им помогне на своите колеги од репрезентацијата.

Првата прозивка во пресрет на мечот против Словачка селекторот Ѓуровски ќе ја има денеска, но таа ќе помине без Ибраими.

-Не се чувствувам добро. Веднаш по мечот со Челзи во ЛШ морав да примам инфузија и ќе треба да мирувам десет дена, изјави Ибраими за „Македонски Спорт“.

Македонскиот напаѓач не играше ниту против Украина, а дали селекторот дополнително ќе повика некој друг фудбалер останува на него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести