сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Македонија доби поздрав од вселената

vselena

Последни вести

Македонските граѓани добија поздрав од вселената, од италијанската астронаутка Саманта Кристофорети.

На 23 ноември таа ја почна својата мисија на Меѓународната вселенска станица. Пред Нова Година на својот Твитер профил таа објави слика од Скопје, а за Божик и од Охрид и Преспа.

Најчитани вести