четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Македонија ги доби противниците за ракометното ЕП во Австрија

MLADINICI

Последни вести

Македонската ракометна репрезентација до 20 години ги доби противниците за Европското првенство кое ќе се одржи во Австрија од 24 јули до 3 август годинава.

Ждрепката одржана во австрискиот град Линц сакаше избраниците на селекторот Зоран Петковски да играат во А групата заедно со селекциите на Франција, Шпанија и Норвешка.

Во преостантите три групи ќе играат:
Б – група: Данска, Швајцарија, Србија и Естонија.
Ц – група: Германија, Австрија, Словачка и Белорусија.
Д – група: Шведска, Словенија, Израел и Унгарија

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести