сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонија го одбележува меѓународниот ден на аутизмот

images

Поврзани вести

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, и Здружението на граѓани за третман на лица со аутизам, АДХД и аспергеров синдром “ВО МОЈОТ СВЕТ” – Скопје симболично ќе го одбележат Меѓународниот ден на аутизмот втори април редејќи голема сложувалка-симбол на аутизмот пред Дневниот центар за деца со аутизам.

 Дневниот центар за деца со аутизам е неодамна отворен и е лоциран на  улицата Втора Македонска бригада б.б., Топанско поле (во зградата на Заводот за рехабилитација на деца и младинци).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести