недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Македонија го торпедираше Азербејџан, на ред е Грузија

Одбојкарите ќе имаат вистинско патешествие со автобус до Полска

Одбојкарите ќе имаат вистинско патешествие со автобус до Полска

Поврзани вести

Македонската одбојкарска репрезентација одлично ги стартуваше квалификациите за пласман на Европското првенство во 2015 година, откако во Групата 3 која се игра во салата „Парк“ во Струмица славеа лесно против селекцијата на Азербејџан со 3:0 (25:15,25:17,25:15).

Избраниците на Жарко Ристоски, без никакви проблеми доминираа против Азербејџанците во текот на целиот натпревар. Уште во првиот сет јасно покажаа дека нема да дозволат никакво изненадување, иако пред мечот одбојкарите на Азербејџан најавуваа можност и за триумф.
На првиот натпревар од нашата група претходно Шведска исто така со 3:0 славеше против Грузија. Денеска македонските одбојкари во рамките на 2.коло на турнирот од 18 часот ќе играат против репрезентацијата на Грузија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести