понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонија и без игра забележа скок од една позиција

makedonija skok

Поврзани вести

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа напредок од една позиција на најновата ранг листа на ФИФА.

Нашиот национален тим моментално се наоѓа на 83. позиција иако во изминатиот месец немаше никакви активности на репрезентативното поле.

Првиот пријателски натпревар во 2014 година, репрезентацијата на Македонија ќе го одигра на 5 март на националната арена „Филип Втори” во Скопје, а противник на нашиот национален тим, кој за прв пат ќе биде предводен од новиот селектор, Бошко Ѓуровски.

На врвот од листата нема никакви промени, првата позиција и понатаму е резервирана за актуелниот светски и европски шампион, репрезентацијат ан Шпанија.

Веднаш зад „црвената фурија” следуваат репрезентациите на Германија, Аргентина, Португалија, Колумбија, Швајцарија, Уругвај, Италија, Бразил и Холандија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести