вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Македонија ја пречекува Русија

zrk vardar

Поврзани вести

Македонската женска ракометна репрезентација денеска (17.45) во СРЦ “Кале” ја пречекува селекцијата на Русија во квалификациите за пласман на Европското првенство, годинава во Хрватска и Унгарија.
Избраничките на селекторот Ристо Магдинчев, ќе се обидат да го поправат впечатокот од првиот натпревар со Русинките на гостувањето во Ростов, каде беа убедливо поразени со 36:23
Македонија во овие квалификации е сместена во седмата квалификациска група во која е и репрезентацијата на Германија , против која нашите ракометарки ќе играат во јуни.
Лидер во групата е Русија со 4 бодови од три натпревари, пред Германија, која има 2бода од два натпревари, додека Македонија се уште е без бодови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести