понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Македонија ќе ги отвори квалификациите за ЕП против Швајцарија

мак

Поврзани вести

Сениорска ракометна репрезентација ќе ги почне квалификациите за Европското првенство во Полскаво 2016 годинана домашен терен против Швајцарија во октомври годинава, а истиот месец ќе гостува во Чешка.

Во април 2015 година ќе ги играме двата натпревари со Франција, најпрвин на домашен терен, а потоа и на гости, за да сето тоа се заокружи во јуни со гостувањето во Швајцарија а потоа и против Чешка на домашен терен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести