петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Македонија ќе се рекламира на „Гугл“

Договорот вчера е објавен на страницата на Бирото за јавни набавки, а склучен е на крајот на јануари, со што туристичките убавини на Македонија ќе се промовираат 12 месеци.

makedonija

Последни вести

Македонија ќе се рекламира на најпознатиот интернет пребарувач „Гугл“. Генералниот секретаријат со хрватското претставништво на „Гугл“ веќе склучил договор вреден 31,6 милиони денари или 514 илјади евра, пишува Канал 5.

Договорот вчера е објавен на страницата на Бирото за јавни набавки, а склучен е на крајот на јануари, со што туристичките убавини на Македонија ќе се промовираат 12 месеци.

„Гугл Хрватска доо“ според податоците на Бирото за јавни набавки, е избрана во постапка со преговарање.

Ова е уште еден начин на промоција на земјава што го форсира Владата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести