сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонија најдобра на турнирот во Охрид

Најефикасен во редовите на нашата селекција беше Војдан Стојановски со 21 поен, Јаневски постигна 11, а Соколов и Трајковски по 10 поени. Во редовите на грузиската репрезентација, Пачулија постигна 12 поени.

tirnir

Последни вести

Македонската кошаркарска репрезентација го заокружи настапот на турнирот во Охрид со уште една победа. Избраниците на селекторот Александар Џикиќ овојпат ја совладаа Грузија со 85:55.
Како и на натпревари против Романија и Австрија, нашите најдобри кошаркари постојано го контролираа резултатот и рутински стигнаа до убедлив триумф.

Најефикасен во редовите на нашата селекција беше Војдан Стојановски со 21 поен, Јаневски постигна 11, а Соколов и Трајковски по 10 поени. Во редовите на грузиската репрезентација, Пачулија постигна 12 поени.

Следниот викенд нашата репрезентација ќе им биде домаќин на Црна Гора, Полска и Италија на турнир кој ќе се одржува во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести