среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

ВИДЕО: Македонија не е поштедена од екстремниот тероризам

Движењето „Македонски манифест“ испрати отворено писмо до американскиот амбасадот Пол Волерс

Движењето „Македонски манифест“ испрати отворено писмо до американскиот амбасадот Пол Волерс

Последни вести

Екстремниот радикализам и тероризам се глобални проблеми од кои ниту Mакедонија не е поштедена, сметаат американскиот амбасадор во земјава Пол Волерс и шефот на мисијата на ОБСЕ Ралф Брет, објави 24 Вести.

Иако во Македонија полицијата досега не поднела кривична пријава за Џихад, министерката Јанкуловска вели дека правната рамка за справување на ваков вид тероризам речиси е комплетирана.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести