петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Македонија не се откажува од Евровизија

tijana

Поврзани вести

Македонија нема да се откаже од учеството на Евровизија, а победникот на Скопскиот фестивал ќе ја претставува нашата земја, соопшти уредничката на забавната редакција во МТВ, Мери Попова.

Мнозинството од граѓанитево анкетата спроведена на веб страницата на МРТ одлучиле Македонија да продолжи да се натпреварува.

„Јавноста беше поделена, но мнозинството, сепак, одлучи дека Македонија треба да учествува на Евросонг. Одлучивме да го примениме моделот кој го имавме до пред некоја година- победникот на Скопски фестивал да ја претставува Македонија на Евросонг, но со мали измени”, изјави Попова во првиот Дневник на МТВ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести