вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонија остана на 80. место

MAKEDONIJA OSTANA

Поврзани вести

Фудбалската репрезентација на Македонија остана на 80.место на најновата ФИФА ранг листа, која е објавена денеска.

Нашиот национален тим со 443 бода остана без промени на рејтингот на листата, на која од селекциите кои се во нашата група во квалификациите за ЕП 2016, Шпанија и натаму е водечка на врвот, Украина без промени е на 17. место, Словачка е на 46. место, Белорусија е три позиции послаборангирана од нас а Луксембург е на 112-та позиција.

Веднаш зад Шпанија се репрезентациите на Германија и Португалија. Домаќинот на СП 2014, Бразил е на четвртото место, напредувајќи за две позиции, а во Топ 10 понатаму следат Колумбија, Уругвај, Аргентина, Швајцарија, Италија и Грција.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести