понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонија подготвена да помогне во справувањето со поплавите во Бугарија

Конкретната помош ќе биде дефинирана на првата наредна седница на Владата по извршени консултации со бугарската страна и во зависност од нивните интервентни потреби, информираат извори од Владата.

makedonija

Последни вести

Македонската Влада одлучи да и понуди помош на Република Бугарија за справување со последиците од поплавите коишто ја зафатија оваа земја.

Конкретната помош ќе биде дефинирана на првата наредна седница на Владата по извршени консултации со бугарската страна и во зависност од нивните интервентни  потреби, информираат извори од Владата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести