петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонија повтороно ја преслуша Австрија, на ред е Данска

odbojka

Последни вести

Македонската машка сениорска одбојкарска репрезентација и во вториот натпревар на гостински терен во Грац во рамките на Евролигта ја совлада Австрија со 24:26, 25:23, 25:19 и 25:23.

Македонската репрезентација во рамките на својата група, наредниот период ќе игра натпревари и со Данска, Турција и Словенија, а првите две селекции ќе се пласираат на фајнл-фор турнирот.
Следниот викенд, Македонија ја пречекува селекцијата на Данска на два натпревари кои ќе се играат во Струмица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести