среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Македонија прво и гостува на Шпанија

makedonija gostuva na spanija

Поврзани вести

Познат е и календарот на натпревари во новиот квалификациски циклус за ЕП 2016 година.

Репрезентацијата на Македонија на самиот старт од квалификациите ќе гостува во Шпанија, а натпреварот ќе се одигра на 8. септември со почеток во 20:45 часот.

Првиот натпревар на домашен терен, нашиот национален тим ќе го одигра на 9. октомри, а пототивник ќе биде најславо рангираната репрезентација во групата “Ц”, Луксембург.

Три дена подоцна, избраниците на Бошко Ѓуровски ќе гостуваат во Украина.

1. коло: Шпанија – Македонија (8. септември 20.45 ч.)

2. коло: Македонија – Луксембург (9. октомври 20.45 ч.)

3. коло: Украина – Македонија (12. октомври 18 ч.)

4. коло: Македонија – Словачка (15. ноември 20.45 ч.)

5. коло: Македонија – Белорусија (27. март 2015 год. 20.45 ч.)

6. коло: Словачка – Македонија (14. јуни 2015 год. 20.45 ч.)

7. коло: Луксембург – Македонија (5. септември 2015 год. 18 ч.)

8. коло: Македонија – Шпанија (8. септември 2015 год 20.45 ч.)

9. коло: Македонија – Украина (9. октомври 2015 год. 20.45 ч.)

10. коло: Белорусија – Македонија (12. октомври 2015 год. 20.45 ч.).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести