недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонија – Шпанија го отвараат ЕП во Австрија

Во второто коло Македонија игра против Франција во истиот термин, а по еден ден пауза ќе го одигра и третиот меч, против Норвешка, овој пат во 18 часот.

MKD - ICE Ivanovski

Поврзани вести

Ракометната репрезентацијата на Македонија до 20 години ќе одигра еден од двата натпревара на почетокот на Европското првенство во Австрија. Ова беШе познато откако ЕХФ го одреди распоредот на натпревари и двата града домаќини и според агендата, на 24 јули, во 14 часот, Македонија и Шпанија ќе го одиграат првиот натпревар во Траун.

Во второто коло Македонија игра против Франција во истиот термин, а по еден ден пауза ќе го одигра и третиот меч, против Норвешка, овој пат во 18 часот. Првите две екипи од секоја група ќе продолжат во борбата за медали која ќе се одвива во Линц.
Натпреварите почнуваат на 24 јули, а ќе траат до трети август. Единаесет дена подоцна, на 14 август, Македонија ќе учествува и на кадетското ЕП (до 18 години) во Полска

ГРУПА А
1. КОЛО (24 јули)
Шпанија – Македонија (14:00)
Франција – Норвешка (18:00)
2. КОЛО (25 јули)
Македонија – Франција (14:00)
Норвешка – Шпанија (18:00)
3. КОЛО (27 јули)
Шпанија – Франција (14:00)
Македонија – Норвешка (18:00)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести