четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонија со Франција, Чешка и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2016

МАКЕДОНИЈА

Поврзани вести

Македонската ракометна репрезентација немаше многу среќа при ждрепката за квалификациите за пласман на Европското првенство во 2016 во Полска . Црвено – жолтите ќе играат во шестата квалификациска група со селекциите на Франција, Чешка и Швајцарија.

Првопласираните две репрезентации од сите седум групи и најдобрата третопласирана селекција ќе се пласираат на првенството во Полска 15 – 31 јануари 2016 година.

ГРУПА 1: Хрватска, Норвешка, Холандија, Турција
ГРУПА 2: Данска, Белорусија, Литванија, БИХ
ГРУПА 3: Словенија, Шведска, Словачка, Латвија
ГРУПА 4: Србија, Исланд, Црна Гора, Израел
ГРУПА 5: Унгарија, Русија, Португалија, Украина
ГРУПА 6: Франција, Македонија, Чешка, Швајцарија
ГРУПА 7: Шпанија, Германија, Австриаја, Финска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести