вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Македонија со победа над Шведска ќе го продолжи патот кон ЕП 2015 година

odbojka

Поврзани вести

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија по победите над Азербејџан и Грузија, денеска во 18.00 часот во салата “Парк” во Струмица ќе игра против Шведска, натпревар кој ќе одлучи за патникот во вториот круг на квалификации за пласман на Европското првенство во 2015 година „Црвено – жолтите” на првите два натпревари славеа со максимални 3:0, а идентичен скор имаат и Швеѓаните. Токму затоа за пласман во вториот круг во кавалификациите за ЕП на овој натпревар ни е потребна било каква победа.

Најефикасен на натпреварот против Грузија беше капитенот Никола Ѓорѓиев кој запиша 15 поени, додека Ристо Николов постигна 8 поени, еден повеќе од Ѓоко Јосифов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести