среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 4

Македонија со убедлива победа против Црна Гора

fud

Последни вести

Фудбалската репрезентација на Македонија оствари убедлива победа од 4-1 против солидната селекција на Црна Гора.

Серијата голови ја започна Шиков. На 2-0 зголеми Александар Трајковски од пенал откако претходно беше фаулиран Ибраими.  По една брза контра на Тричковски , Трајковски доби топка на пеналтикот и зголеми на убедливи 3-0. Истиот играч во вториот дел постигна хет-трик за убедливи 4-0.  Во финишот од мечот гостите постигнаа почесен погодок за конечни 4-1 на овој меч.

Македонската фудбалска репрезентција оствари победа по пауза од 13 месеци.

Најчитани вести