среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Македонија стартува на 5-ти септември во 18:00 часот против Грција

Кошарка-Македонија-Белгија-6

Поврзани вести

ФИБА синоќа ги објави официјалните термини во кои учесниците на континенталниот собир ќе ги играат своите натпревари.

Европското кошаркарско првенство е на програмата во септември а ќе се одигра во четири земји, и тоа Хрватска, Германија, Франција и Летонија.

Термини и распоред на група Ц:

1 коло, 5 септември 2015 год. (сабота)
15:00 – Грузија: Холандија
18:00 – Македонија:Грција
21:00 – Хрватска: Словенија

2 коло, 6 септември 2015 год. (недела)
15:00 – Холандија:Македонија
18:00 – Словенија: Грузија
21:00 – Грција: Хрватска

3 коло, 8 септември 2015 год. (вторник)
15:00 – Словенија: Холандија
18:00 – Грузија: Грција
21:00 – Хрватска: Македонија

4. коло, 9 септември 2015 год. (среда)
15:00 – Грција: Словенија
18:00 – Македонија: Грузија
21:00 – Холандија: Хрватска

5 коло, 10 септември 2015 год. (среда)
15:00 – Словенија:Македонија
18:00 – Грузија: Хрватска
21:00 – Грција: Холандија

Осминафинале (Лил, Франција):
12 септември 2015 год., натпревари во 12:00, 14:30, 18:30 и 21:00 (Ц1:Д4 и Д2:Ц3)
13 септември 2015 год., натпревари во 12:00, 14:30, 18:30 и 21:00 (Ц2:Д3 и Д1:Ц4)
Четвртфинале
15 и 16 септември 2015 год. 18:30 и 21:00
Квалификациски натпревари за виза на ЛОИ
17 и 18 септември 2015 год. 18:30
Полуфинале
17 и 18 септември 2015 год. 21:00
3-то место:
20 септември 2015 год. 14:30
Финале:
20 септември 2015 год. 21:00

Најчитани вести