четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Македонија убедлива во Минск

belorusija13-615x400

Последни вести

Македонската кошаркарска репрезентација вчера стигна до една од најзначајните победи во овој циклус квалификации, откако среде Минск падна селекцијата на Белорусија. Со оваа победа „црвено-жолтите“ остануваат на чело на групата, со огромни шанси за пласман на Евробаскет 2015.

Она што треба да се издвои е дека шутот во нашата репрезентација функционираше беспрекорно, додека останататите вредности кои го красеа нашиот тим во Белорусија се веќе добро познатите, дисциплина во играта и оставање на срцето на терен, она што Џикиќ го бара од своите избраници на секој меч.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести