Спорт

Македонија во финалето на футсал турнирот во СЦ “Борис Трајковски”

Македонија во финалето на футсал турнирот во СЦ “Борис Трајковски”

Македонската футсал репрезентација ќе игра против Шпанија во финалето на меѓународниот пријателски турнир кој се одржува во СЦ “Борис Трајковски” а во организација на Фудбалската федерација на Македонија.

Нашите футсал репрезентативци во полуфиналето тесно ја совладаа Финска, со 5:4, додека пак Шпанците беа убедливи против Турција со 11:1.

Финалето се игра вечерва во 21:30 часот, додека за третото место ќе се борат Финска и Турција, а натпреварот започнува во 19:30 часот.