сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Македонија во група со Данска, Австрија, Турција и Словенија

Odbojka,-MKD[1]

Поврзани вести

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија ќе игра во Б – групата во својот прв настап во Европската лига шротивници на “црвено – жолтите” во ова натпреварување ќе им бидат репрезентациите на Данска, Австрија, Турција и Словенија.

Натпреварите ќе се игра по принцип, дома-гости. Евролигата сезонава ќе стартува во првата недела од јуни а ќе заврши на 19/20 јули, кога ќе се добие победникот, кој како награда ќе добие место во Светската лига
Македонија првиот натпревар во Евролигата ќе го одигра на гости на 6/8. јуни, против репрезентацијата на Австрија.

Првиот натпревар пред домашна публика одбојкарите ќе го одиграат на 13/15 јуни, против репрезентацијата на Данска.Следните натпревари ги играме на 20/22 јуни, против Турција и на 4/6 јули на гости со Словенија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести