понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Македонија во следните денови под влијание на Црноморска депресија

dozdovnik kapki na prozor

Поврзани вести

Во следните неколку денови регионот на Македонија ќе биде под влијание на Црноморска депресија, велат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Поради тоа, како што објаснуваат од УХМР, времето ќе биде променливо облачно и релативно свежо за овој период од годината ќе има повремени локални врнежи од дожд, на некои повисоки места од дожд и снег, а на планините од снег.

Засилување на ветерот од север се очекува за викендот, особено повеќе в недела, што ќе предизвика извесно опаѓање на температурата на воздухот.

Температурите ќе се движат од пет до 15 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести