сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Македонија во Топ 10 дестинации кои треба да се посетат според „Њујорк Тајмс“

makedonija

Последни вести

Македонија се најде на 10-то место на листата на 52-те топ дестинации за кои „Њујорк Тајмс“ порачува дека треба да се посетат во 2015 година.

Статијата препорачува места низ светот кои вреди да се посетат, кои места да се видат и што е она што може да се очекува од таа земја.

Најчитани вести