вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Македонија забележа под од една позиција

PAD NA MAKEDONIJA

Поврзани вести

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа пад од една позиција на најновата ФИФА ранг листа.
Нашиот национален тим моментално е на 84-та позиција со освоени 425 бода, а пред нас се репрезентациите на Белорусија, Јамајка, Конго, Хаити, Оман и Тринидад и Тобаго.

Никакви промени не се забележани кога се во прашање првите 25 позиции. Првата позиција и понатаму е во сопственост на актуелниот светски и европски шампион, репрезентацијата на Шпанија, а потоа следат селекциите на Германија, Аргентина, Колумбија, Португалија, Уругвај, Италија, Швајцарија, Холандија, Бразил, Белгија, Грција, Англија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести