Спорт

Македонија забележа под од една позиција

Македонија забележа под од една позиција

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа пад од една позиција на најновата ФИФА ранг листа.
Нашиот национален тим моментално е на 84-та позиција со освоени 425 бода, а пред нас се репрезентациите на Белорусија, Јамајка, Конго, Хаити, Оман и Тринидад и Тобаго.

Никакви промени не се забележани кога се во прашање првите 25 позиции. Првата позиција и понатаму е во сопственост на актуелниот светски и европски шампион, репрезентацијата на Шпанија, а потоа следат селекциите на Германија, Аргентина, Колумбија, Португалија, Уругвај, Италија, Швајцарија, Холандија, Бразил, Белгија, Грција, Англија.