Спорт

Македонија забележа скок од една позиција

Македонија забележа скок од една позиција

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа скок од една позиција на најновата ранкинг листа на ФИФА.Нашиот национален тим, 2013 година ќе ја заврши на 83. позиција, а кога е во прашање првата “десетка” таму нема ниту една промена.

И понатаму лидерската позиција е резервирана за актуелниот светски и европски шампион, репрезентацијата на Шпанија, а веднаш зад “црвената фурија” се репрезентациите на Германија, Аргентина, Колумбија, Португалија, Уругвај, Италија, Швајцарија, Холандија и Бразил.