четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Македонија забележа скок од една позиција

Soccer - FIFA World Cup Qualifying - Group A - Macedonia v Scotland - Phillip II Arena

Поврзани вести

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа скок од една позиција на најновата ранкинг листа на ФИФА.Нашиот национален тим, 2013 година ќе ја заврши на 83. позиција, а кога е во прашање првата “десетка” таму нема ниту една промена.

И понатаму лидерската позиција е резервирана за актуелниот светски и европски шампион, репрезентацијата на Шпанија, а веднаш зад “црвената фурија” се репрезентациите на Германија, Аргентина, Колумбија, Португалија, Уругвај, Италија, Швајцарија, Холандија и Бразил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести