недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Македонија загуби од Црна Гора и испушти финале против Грција

Во второтот полуфинале Грција по поразот од 3:2 на домашен терен од Словенија, триумфираше на гости со 3:1 по што се пласираше во финалето каде ќе ги одмери силите со Црна Гора.

odbojka

Последни вести

Македонската одбојкарска репрезентаци испушти голема шанса да игра во финалето на Евролигата и тоа против Грција. Избраниците на селекторот Жарко Ристовски, загубија во реваншот од полуфиналето на гостувањето во Будва од Црна Гора со 3:1 ( 25:21, 13:25, 25:22, 25:23).
Но, “црвено – жолтите” нема да играат во финалето бидејќи го загубија и златниот сет ( 15:10), кој се играше благодарение на тоа што на домашен терен победија со истиот резултат.
Во второтот полуфинале Грција по поразот од 3:2 на домашен терен од Словенија, триумфираше на гости со 3:1 по што се пласираше во финалето каде ќе ги одмери силите со Црна Гора.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести