четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Македонка која живее во САД, донираше 150 илјади долари во Вевчани

IMAG0023

Поврзани вести

Денекас Директорот на Здравствен дом „Д-р Светозар Чочороски“ Вевчани, Боро Пешиноски и Градоначалникот на општина Вевчани, Цветомир Угриноски примија донација вредна 150.000 американски долари од Снежана Ставреска која живее и работи во САД, а потеклото по мајка и е од Вевчани.

Беа донирани еко колор доплер апарат, Пиштол за корбиопсија;12 канален ЕКГ апарат; Холтер ЕКГ апарат за 24 часа следење на срцева работа.

Со оваа донација се прошируваат дијагностичките можности на Здравствениот дом со нови дијагностички процедури и техники.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести