недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Македонка сакала да прошверца ампули со тестостерон

0000004962_cssyxhkx

Поврзани вести

На граничниот премин Прешево е фатена Македонка која се обидела да рошверцува 100 ампули со тестостерон.

Таа ги криела ампулите со машки хормони во крзнени зимски чизми спакувани во рачна торба.

Цариниците извршиле контрола на автобусот кој сообраќал на релација Скопје – Цирих и при тоа во сомнителните крзнени чизми, невообичаени како обувки за овој период од годината, ги нашле ампулите со тестостерон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести