вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Македонка за малку ќе се породела на граница

bremena zena

Поврзани вести

Една македонска државјанка за малку ќе се породела во автобус во текот на граничната контрола на границата меѓу Србија и Хрватска.

Хрватската полиција соопштила дека возачот на автобусот на една македонска превозна фирма, во четврток од граничната контрола на излез од Хрватска побарал лекарска помош за една 28-годишна жена, во поодмината бременост.

На патот кон болница, Македонката околу девет часот во возило на Брзата помош родила девојче.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести