сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонки злоупотребени на сајт: Не сме проститутки, модели сме!

1

Поврзани вести

Македонки тврдат дека се злоупотребени на сајтови за придружба: „Не сме проституки, модели сме!“, велат тие.

Девојките обвинуваат дека се злоупотребени на Интернет страници на кои се нудат девојки за придружба. На страниците се ставени фотографии од девојките со нивни податоци.

За целиот текст и за фотографиите кликнете тука.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести