недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонките се меѓу најпривлечните жени во светот

thumbzz

Поврзани вести

Македонките се меѓу најпривлечните жени во светот, покажа истражувањето на интернет страницата targetmap.com.

Тој портал сите припадничи на понежниот пол ги подели на „многу привлечни“, „привлечни“, „нормално привлечни“, „помалку привлечни“ и „непривлечни“.

Тоа место Македонките го делата со дамите од Босна и Херцеговина, Србија и Албанија, но не и жените од Словенија, Хрватска и Црна Гора, кои во ова истражување се вброени во пониска категорија.

Погледнете ја листата…

Многу привлечни – Естонија, Летонија, Колумбија, Аргентина

Привлечни жени – БиХ, Србија, Македонија, Албанија

Нормално привлечни – Словенија, Хрватска, Црна Гора

Помалку привлечни – САД, Германија, Австралија

Непривлечни – Ирак, Авганистан

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести