понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонките живеат најкратко

Според државниот завод за статистика, просечниот живот на Македонка е 76 години.

skopje-645x310

Последни вести

Македонските жени живеат пократко во однос со другите припадничките на женскииот пол во останатите земји во Европа.

Според државниот завод за статистика, просечниот живот на Македонка е 76 години.

Во земјите на Балканот жените живеат до 80, а во Европа повеќе од осум децении.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести