петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Македонска Каменица со голема поддршка за силна Македонија

kamenica

Последни вести

Огромен број на граѓани од Македонска Каменица вечерва ќе дадат поддршка за силна Македонија.

Вечерва се очекува огромен број на поддржувачи на владејачката политика и владините реформи од сите градови низ државата да се соберат пред македонското Собрание на големиот народен собир, кој го организира ВМРО-ДПМНЕ.

1kamenica500

Големиот народен собир започнува денес во 20 часот пред македонското Собрание.

2kamenica500

3kamenica500

 

Најчитани вести