четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонската филхармонија одбележува 70 години постоење

filharmonija-500

Поврзани вести

По повод 70-годишниот јубилеј на Македонската филхармонија, вечер во Музејот на македонската борба за државност и самостојност ќе биде промовирано и последното аудио издание на оваа музичка институција.

Предвидено е директорката на Македонската филхармонија Маја Чанаќевиќ да ја најави новата сезона на оркестарот, која е во знак на одбележување на 70-годишниот јубилеј.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести