четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Македонската „лото“ девојка ќе се мажи

m

Последни вести

Фудбалерот Јован Костовски, кој оваа сезона ги бранеше боите на белгискиот Леувен, наскоро ќе се заколне на вечна љубов.

Негова избраничка е лото девојката и манекенка Маја Ристевска, со која беше во врска една година, пишува Вечер.

Јован раката на Маја ја побарал во Турција, каде што во моментов се на одмор. Веднаш по враќањето од таму тие наголемо ќе почнат да ја подготвуваат и свадбата која ќе се случи кон крајот на летово, а двојката планира да живее во Белгија.

Манекенката, која беше заштитен знак на сите модни ревии кои се одржуваа кај нас во изминатиов период, планира да се повлече од јавниот живот и да му се посвети на саканиот.

dvojka

Најчитани вести