Спорт

Македонски, англиски, хрватски… Што се’ може да се чуе при тајм-аут на Вардар

Македонски, англиски, хрватски… Што се’ може да се чуе при тајм-аут на Вардар
Гонзалес и соиграчите се разбраа - на три јазика

Сепак, победата не беше лесно остварена. По падот во играта во првиот дел, тренерот Раул Гонзалес до 46-та минута успеа да го стабилизира тимот.

Во тие моменти Гонзалес повика тајм-аут па на македонски се обиде да му објасни на Алекс Душебаев што треба да одигра. Се уфрли и Игор Карачиќ, најнапред на англиски јазик, а потоа и на хрватски.

Во секој случај, сите се разбраа и во финишот на мечот го прегазија Монпелје.