четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Македонски државјанин повреден во сообраќајка во Србија

saobracajna-policija-uvidaj-1330517630-129315

Последни вести

Тешка сообраќајна незгода се случила денеска на магистралниот пат Врање – Владичин Хан во месноста Полом. Несреќата се случила околу 12 часот и 30 минути кога директно се судриле камион со приколка со италијански регистарски таблички и патничко возило, пишува српски „Курир“.

Најверојатно причината за сообраќајната несреќа е недозволено претекнување преку полна линија. Според првичните информации, едно лице е полесно повредено, а три се потешко.

Меѓу потешко повредените е и македонскиот државјанин Адем Д. (44).

Тешко повредениот македонски државјанин бил прво префрлен во болницата во Врање, а поради сериозните повреди потоа е префрлен во нишкиот клинички центар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести