петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Македонски државјанин силувал кобила во Швајцарија

a3aaf228c0de3bc4e5a2cfb2cefd1277

Поврзани вести

Македонски државјанин е уапсен во Швајцарија под сомнение дека силувал кобила во селото Рихенбах.

Немилиот настан се случил на 15. април оваа година, а како што пренесуваат швајцарските медиуми триесет и едногодишниот Македонец пред Судот го признал делото, а потоа бил пуштен на слобода под услов да не го повтори делото.

– Да, во шталата имав сексуални односи со кобилата. Бев под дејство на алкохол и дрога и не знаев што правам, наводно признал пред полицијата македонскиот државјанин.

Македонецот и претходно и бил познат на полицијата по други кривични дела.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести