недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонски инженер киднапиран во Либија

tenk-libija

Поврзани вести

Тројца инженери од Македонија, Босна и Херцеговина и Италија, што работеле за италијанска градежна компанија, најверојатно се киднапирани Либија, објави италијанската агенција АНСА.

Автомобилот на тројцата инженери е пронајден кај градот Зувара, западно од Триполи.

– Тие се исчезнати и веруваме дека се киднапирани, изјави претставник на либиските власти.

Македонецот Емилио Гафури, Италијанецот Марко Валиса и Босанецот Петар Матиќ се вработени во италијанската фирма „Пјачентини Конструциони“ од Модена.

извор МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести