петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Македонски куп во далечинско пливање Козјак 2014

kozjak

Последни вести

Пливачката федерација на Македонија и ЈПУЗПП „Јасен“ денеска организираат спортска манифестација „Македонскиот куп во далечинско пливање Козјак 2014“.

Во рамки на спортската манифестација чиј покровител е Владата на РМ, ќе бидат одржани неколку трки во далечинско натпреварување за различни старосни групи натпреварувачи и промотивна веслачка регата на Веслачката федерација на Македонија.

„Македонскиот куп во далечинско пливање Козјак 2014“ ќе го отвори министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести