среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Македонски манифест: Името Македонија е суштината на државата

Професорот Тони Науновски предупреди за опасностите содржани во најновата изјава на Нимиц дадена за грчки медиуми, токму во ова време на политичка криза предизвикана од незаконското објавување на приватни телефонски разговори.

Македонски манифест: Името Македонија е суштината на државата

Македонски манифест: Името Македонија е суштината на државата

Поврзани вести

Името македонско е суштината на државата Македонија, и тоа не смее и нема да се промени, истакнаа говорниците од здружението „Македонски Манифест“ на вечерашната трибина во Крива Паланка.

Познатиот писател и литературен критичар Ефтим Клетников го

Најчитани вести