петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Македонските борачи поразени на СП

bbboraciii

Последни вести

Двајцата македонски борачи кои настапија денеска на Светското првенство во борење слободен стил ги загубија борбите.

Дејан Митров во категоријата до 65 килограми е поразен од Романецот Георге Букур со 3:1 на поени.

Откако Букур загуби и во осминафиналето Митров ги загуби шансите за репасажот.

Јасин Реџалари во 1.коло во катергоријата до 61 килограм беше слободен, а во осминафиналето загуби на поени со 4:1 од Владимир Дубов од Бугарија. И тој го заврши настапот на СП откако Дубов загуби во следното коло.

Вчера во осминафиналето со една победа и еден пораз беше елиминиран и Бобан Данов во категоријата до 125 килограми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести