недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Македонските дрва „најслатки“ за греење

drva

Последни вести

Триесетгодишниот Ч.А. од Албанија вчера бил затекнат како товари огревни дрва во селото Дренок.

Тој илегално влегол во Македонија во близина на  граничниот премин Ќафасан и има важечка Забрана за влез во земјава до 07.08.2017 година.

Лицето е приведено, по обавен разговор на истиот му е изречена мерка Забрана за влез во Р.Македонија до 29.10.2019 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести