сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонските кик боксери со две бронзи на СП во Римини

kiks-boks-500

Поврзани вести

Македонските кик боксери се враќаат од СП во Римини со две освоени бронзи во дисциплината „лоу кик“ и петто место во дисциплината „кик лајт“.

Бобан Илиоски во категоријата до 71 килограм се закити со бронза откако во полуфиналната борба загуби од Грегори Садрик Ганс од Јужна Африка.

Втор македонски кик боксер во „лоу кик“ дисциплината Хадис Рамадани во конкуренација до 67 килограми мораше да се задоволи со бронзениот медал по поразот од Данило Раткиќ од Србија.

Марија Божиноска, пак, која настапи во „кик лајт“ во категорија над 70 килограми го освои петтото место.

Бонито Вито Лоренцо од Франција стана светски шамион со кого Марио Додевски се сретна на самиот старт на ова Светско првенство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести